בית חולים למכחולים
מאת: יהודית מליק- שירן
פורסם בתאריך7.4.11 20:59  

 

 
'בחנות המפוארת לדברי יצירה הונחנו עשרה מכחולים עגולים ארוזים, על מדף העשוי מעץ דקורטיבי. לידנו עמדו זקורים מכחולים מרובעים צרים, מרובעים רחבים כל הגדלים וכל הצורות. הם ממש הסתירו אותנו וגם הסתירו לנו את הנוף..כל פעם שהתקרבו אנשים חשנו שמחה. ממש התרגשות הייתה באויר. ראינו ידיים והרגשנו נגיעות קלות מרפרפות על מברשות השיער. אך לדאבוננו האצבעות מיהרו למברשות השיער הרחבות הזולות שהיו חביבות הקהל. היה להן ביקוש בקרב ציירים וחובבי ציור. רק אנחנו עמדנו מבויישים ונחבאים אל הכלים. לא ממש הבנו מה קורה ומי נגד מי?
 
עד שיום אחד נכנסה לחנות אישה צעירה, היא זמזמה לה שיר, והגיעה ישר אל המדף שלנו, התבוננה בעיניה הקטנות וחייכה."סוף סוף מצאתי מכחולים עגולים." בכף ידה שלפה אותנו מהמדף. חבילה של עשרה מכחולים שנמה לה את שנת הצהריים. לא הפריע לנו שמנוחת הסייסטה הופרעה. השמחה הייתה כה גדולה להיפרד מהמדף הדחוס.
סוף סוף יצאנו לאויר העולם. היינו ממש כלואים בתוך החנות. חווינו נסיעה בתוך רכב לא מזוהה. אנחנו מכחולים שמשתמשים בהם לצבעי מים ולצבעי זכוכית, אנחנו עגולים ומחודדים בקצה. יש מכחולים העשויים משיער טבעי של חיות שונות, ונחשבים לאיכותיים ביותר. יש מכחולים סינטטיים שמחירם זול יותר, אך אם הם של חברה מוכרת גדל הסיכוי שאיכותם תהיה גבוהה גם כן.  הובאנו בהוד והדר לעבודה על זכוכית. "סיפורי המקרא" . היינו מרוגשים . טבילה ראשונה בצבע על משטח זכוכית. ראינו את רצינות התלמידים והתרגשנו יחד איתם. עזרנו להם לכסות משטחים שקופים. העבודות היו מרהיבות עין ושובות לב. לאט לאט נאספנו מתחת לברז לניקוי יסודי ופתע חשנו  התכווצות מדבקת. רכות השיער התקשחה והפכנו למאובנים.חטפנו שבץ לא יכולנו לתפקד ממש.
מנותקים מהסובב אותנו נאספנו לידיה של מילדה מכיתה י'1 והיא הביאה אותנו לבית חולים למכחולים. אתם מאמינים שיש דבר כזה בעירוני ז'? לא האמנו עד שפגשנו את הרופא המסור והרציני גבי. אחר כך נודע לנו,שהוא אב הבית. בידיים אמונות היודעות את מלאכתן, הכניס אותנו לצנצנת טינר וקבע בפסקנות מוחלטת:"הגעתם אלי ואתם תתאוששו בזכות האהבה". שמענו אותו במעורפל מדבר על אשפוז של יומיים. אחר כך שמענו קול נשי המשתף את רופא המכחולים:
"ניקוי מכחולים אפשרי כאשר שוטפים  במי ברז פושרים-חמים, ווטובלים בתוך כוס של מים + שמפו לכלים או לשיער. לאחר מספר שעות, אפשר לטבול את המכחולים בכוס של מים + מרכך שיער.יוצאים מכחולים חדשים, כאילו לא השתמשו בהם מעולם.שיטת ניקוי המכחולים, טובה, גם למכחולים שהתייבשו כי לא ניקו אותם מייד עם סיום העבודה, וברוב המקרים, אפשר להצילם" .
"לימדת אותי דבר חשוב" אמר הרופא לאשת שיחו. התחלנו לנוע בתוך הצנצנת מותחים את מברשות השיער העגולות, אוויר פילח אותן והן הפכו למאווררות ממש כמו שהגענו הנה.

ההתאוששות שלנו הייתה מהירה. כעבור יומיים הוחזרנו לכיתת התנ"ך. מאושרים ונינוחים. תודה לאחות מילדה מכיתה י'1 , לגבי הרופא שלנו שממש החייה אותנו'.

ותודה לכם תלמידיי האהובים מכיתתה של האחות מילדה שדאגתם כמותה לשלומם של המכחולים.
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...


 Powered by PowerMedia