הכל בגלל האהבה....

מאת: יהודית מליק- שירן
פורסם בתאריך: 20.5.11  01:26
 

'שבוע לפני חופשת פסח הוחלפו שיעורי התנ"ך בשיעורי מתמטיקה.אחר כך יצאנו לחופשה. להגיד ששמחתי לחזור לבית הספר אחטא לאמת,שבועיים וחצי הייתה חופשת פסח והיא חלפה מהר מידי. אמנם יצאתי לבלות עם חברים,המורים שלי שיהיו בריאים,כל אחד וכל אחת חשבו שרק הם מלמדים אותי והפציצו אותי בשיעורים. רק בתנ"ך לא היו שיעורים,כי המורה לא הספיקה לתת לנו. המבחן נדחה בשל מות אחיה.

אחרי חופשת פסח המורה לתנ"ך חזרה עם מנשא כתף ביד ימין,הייתה שביתת רופאים והם לא יכלו לטפל בה. יד ימין שלה נשברה ואף התפרקה מהכתף,זה נשמע מפחיד כשיד יוצאת מהמקום. לא למדנו בכיתת התנ"ך שלנו, הכיתה שלנו נמצאת בקומה רביעית, היא לא כיתה,היא בית חם שתענוג להיות בו. ביום רביעי יש לנו שיעור כפול עם הפסקה באמצע. פעם לא אהבתי תנ"ך, מאז שאני לומדת עם המורה לתנ"ך,אני אוהבת את השיעורים ואת המורה המדהימה. איך היא מסבירה וואו סוף הדרך. תסכימו איתי ששפת התנ"ך, אי אפשר להתחבר אליה. קשה לקרוא אותה. המילים מפוצצות כאלה גבוהות שלא מתחברות לא מימין ולא משמאל.
 
יום אחד לא הבאנו ספר תנ"ך,לא היה מקום בתיק. המורה שלנו כתבה על הלוח פסוק מהראש שלה,אפילו לא פתחה ספר. הכניסה אותו למרכאות וציינה לידו מאיפה זה לקוח. אחד הילדים בכיתה רצה לבדוק אם הספר המצוטט קיים. "וַיְהִי סַעַר-גָּדוֹל, בַּיָּם; וְהָאֳנִיָּה, חִשְּׁבָה לְהִשָּׁבֵר."יונה א',ד. הוא שאל אותה באיזה עמוד הספר המצוטט וביקש ממנה לתת לו את ספרה. היא נתנה לו והוא לא מצא את הספר. אז המורה מצאה את הספר והוא מצא את הפרק ואת הפסוק. אחרי שהכיתה הבינה שהמורה לתנ"ך היא ספר מהלך, התחלנו להקשיב לה והיא לימדה אותנו לחשוב. לא להתבייש במחשבות שלנו,לא להסס אפילו. לנסות להבין את המילים, את המשמעות ואם איזו מילה לא מובנת במשפט הזה שכתבה על הלוח, לא צריך לאבד את הראש ויישר להתייאש,צריך לקרוא פסוק אחד לפני ופסוק אחד אחרי ואפשר לזהות את הקושי.
 
הכי מעניין היה,שהיא כתבה את כל מה שאמרנו לה על הלוח ועודדה אותנו. היא אמרה שאנחנו חושבים נכון כמו פרשני המקרא רש"י, רמב"ן ואחרים. חמש דקות לפני סוף השיעור היא חילקה לנו דפים עם כל המחשבות שלנו וגילינו שהיא צדקה.
 
שיעור תנ"ך אצלנו בכיתה, זו חוויה. חבריי ואני יצרנו את הכלים שהיו בארון הברית שעבר ממקום למקום לפני שהיה בית מקדש. הכי אני אוהבת ליצור בחימר . אחרי שיצרנו את הכלים צבענו אותם וקבענו לנו את הפינה הכיתתית שלנו. אני חונכת של שני תלמידים מהכיתה. גיליתי שאני אוהבת לעזור להם בעבודה עצמית, אני מסבירה להם את השאלות והם מנסחים לבד את התשובות. בכלל מאז שהמורה מינתה חונכים בכיתה כולם לומדים והציונים ממש, ממש טובים.
 
ביום שהמורה באה עם המנשא לכתף למדנו בקומה ראשונה. למחרת היא לא באה וכמה ימים אחרי היא עברה ניתוח. מאז הניתוח היא בחופשת מחלה. אני כל כך מתגעגעת אליה. יום רביעי הגיע ואני שקועה במחשבות ופוסעת לי בין הקומות. הרגשתי פרפרי התרגשות בבטן, כמו הרגשה של שמחה. מושיטה את ידי אל ידית דלת הרב בריח של כיתת התנ"ך וזו לא נפתחת. בבת אחת קלטתי שהאהבה והגעגועים למורה לתנ"ך הובילו אותי אליה.
אז שתדעי המורה לתנ"ך שאת חסרה לי המון,המון ולא רק לי לכל התלמידים שאת מלמדת. אני פוגשת אותם בהפסקות,בספריה,בקפיטריה,במסדרון של הקומה הרביעית,במדרגות בין הקומות ואת חסרה לכולנו ואנחנו אוהבים אותך ומאחלים לך החלמה מהירה ושתחזרי אלינו מהר.'
 
*הסיפור אמיתי ונכתב ע"פ מחשבותיה של שירן אטדג'י מכיתה ט4, מקרית חינוך עירוני ז'. 

 Powered by PowerMedia