נגע באדם דרך אישיותו

מאת: יהודית
פורסם בתאריך: 12/11/2010, 12:09 את עמוס לביא השחקן הרגיש והאיכפתי פגשתי בהצגה "תפוחים מן המדבר", לאחר ההצגה היה דיון בין השחקנים לבין המורים והתלמידים שחוו את סיפורה של סביון ליברכט מוצג. את הסיפור הזה שיכתבתי לעברית קלה עבור תלמידיי העולים החדשים בכיתת המדעים. היה לנו מפגש עם אמוציות עוצמתיות. נכון יש שינוי מהותי בין הסיפור המתורגם להצגה, אך הנגיעה בדמויות הייתה כל כך מציאותית, שרק שחקנים הנכנסים לדמות כזו או אחרת יכולים להביא את קולה, התנהגותה, מעשיה של הדמות.מאז אותה חוויה אישית שלי בהצגה הזאת, ראיתי את עמוס לביא בסרט "שחור" אותו טקס מרוקאי ידוע להוצאת העין הרעה. ראיתי אותו בתפקיד רחמו הבן הבכור בסדרה "מישל עזרא ספרא ובניו", אהבתי את משחקו מאוד. הביא לכל הדמויות ששיחק אותן משהו מעצמו. בסרט "סרק,סרק" גילם את תפקידו של יובל דיסקין ראש השב"כ, כל כך אמין היה בתפיקדו, כאילו הוא ראש השב"כ ולא שחקן המגלם את דמותו.לביא השתתף בסדרות טלוויזיה רבות, בין היתר ב-"15 דקות", "כתב פלילי", "תיק סגור", "החצר", "האי" ועוד.

במשך השנים פעל גם כמעצב אמנותי, בין השאר בסרטים "הקיץ של אביה" (1988), "הצל הגדול" (1992), "מצמוץ עין" (1992), "לוחם הברזל" (1993), "חום כלא" (1994), "עץ הדומים תפוס" (1994), "הבריחה" (1998) ו"הלוחם האחרון" (2000). כמו כן פעל במחלקת הסאונד של "סוף העולם שמאלה" ו"הכוכבים של שלומי" וכמלחין ב"פלאש" (1986).


מצורף ראיון איתו מלפני חודשhttp://www.mako.co.il/news-israel/entertainment/Article-ab70b3eb0723c21004.htm&Partner=rss

קשה לי להאמין שהוא איננו, מותו בא לי בהפתעה גמורה הבוקר בבית החולים איכילוב בתל אביב, נפטר אתמול   השחקן עמוס לביא. בן 57 היה במותו.

לביא חלה בסרטן הריאות, ובשל הידרדרות במצבו הבריאותי אושפז ביממה האחרונה בבית החולים. הוא הותיר אחריו ארבעה ילדים מארבע נשים שונות, ששהו לידו על ערש דווי.

ביום חמישי חש ברע במהלך חזרות להצגה בתיאטרון הבימה, ומכאן ואילך מצבו החריף.

בשנות ה-80 החל את דרכו כשחקן. הוא גילם דמויות בין היתר בסרטים "שחור", "האח של דריקס" ו"כבוד" ובסדרות הטלוויזיה "החצר", "אהבה מעבר לפינה" ו"כתב פלילי".

לביא זכה בשלושה פרסי אופיר מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע, על תפקידיו ב"שחור", "נשים" ו"קרקס פלשתינה".

יהי זכרו ברוך !


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


 Powered by PowerMedia