מונה:כלבי רפאים/קובי וקנין

מאת: ד"ר דליה הקר אוריון
פורסם בתאריך: 12/04/2012, 12:26 
 

ספרו של קובי וקנין "כלבי רפאים שיצא בהוצאת "בת אור" הוא אחד הספרים המרתקים שנכתבו בתקופה האחרונה.

הסופר/במאי פורש בפני הקוראים עלילה מרתקת, חובקת עולם והרת גורל המתרחשת במחוזותינו.

הכתיבה רהוטה וקולחת ומזמינה את הצופה להתלוות לעלילה סבוכה הכוללת נשים לוחמות שהאחת ישראלית-טלי והשניה ממוצא אמריקאי-נייקי. אנשי משטרה ומוסד שחלקם ילידי הארץ והאחרים שהגיעו אליה מתפוצות שונות חוברים למאמץ המשותף להגן עליה מחד ולנקום באויביה מאידך.

קשיחות ורכות, רגשות עזים ואטימות רגשית מככבים יחד במערכת סבוכה של רודפים ונרדפים שחלקם מונעים על ידי נקמה ו/או בצע כסף ורובם מתוך מניעים נאצלים של הגנה על הארץ בפרט ועל שלום העולם בכלל. התנגשות בין הנאמנויות מובילה לעיתים לפגיעה בדמויות אוהבות המצאת את תיקונה לקראת סוף העלילה.
כותר הספר :"כלבי רפאים" מייצג את שמו של איגוד עולמי סודי ביותר שחבריו אמורים להגן על שלום העולם. המילה רפאים מתייחסת לסודיות והמילה כלב לנאמנות שלהם לביצוע המטרה גם אם היא מתנגשת עם חייהם הפרטיים.

אחד התיאורים המרגשים עד כדי דמעות הוא של הגיבור שלא יכול היה להתיק את הכלב מהקבר הטרי של אשתו כי נאמנותו חייבה אותו להישאר ולשמור עליה ושניהם בכו עליו כל הלילה. הוא משווה את עצמו לכלב שנאמן ללמשימה המוטלת עליו.
דמויות הנשים הלוחמות מתוארות ברגישות ובאהבה תוך תשומת לב על הדואליות שבין "נשיות" ו"גבריות", אימהות ומשימה והתמודדות שלהם בעולם גברי מאצ'ואיסטי. 
                                           
תיאורי נופים באתרים שונים של ארצנו המועלים בשפה ציורית נותנים רקע ציורי צבעוני להתרחשויות הסבוכות הקשורות לאתרים היסטוריים מוכרים.

כבמאי מעולה מעביר קובי וקנין את העלילה מאתר לאתר ומתאר במקביל סיפרים שונים.החיבור הוא לעיתים רעיוני ולעיתים נושאי כמ לדוגמה הוא עובר מהעלילה הרומנטית של הצעת הנישואים להתרחשות במדבר הכוללת את הלוחמת הזרה , דרך תיאור האוכל. דרך כתיבה זו יוצרת בסיס איתן לסרט עלילתי מרתק שנקווה שיעלה בקרוב על האקרנים.

דר' דליה הקר-אוריון

 Powered by PowerMedia