התנשאי לי ?
סיפור מהחיים במסגרת "במה פתוחה"

מאת: יהודית מליק- שירן
פורסם בתאריך: 3.3.11

 

"התנשאי לי ?"
 
'כל פעם שאני שומעת את להקת אבבא הלב מתרחב' אומרת לי בת שיחי. אישה נאה שעורה מתוח על פניה. זה עתה השתחררה מהמכון הפרטי בו השילה את קמטי עורה הצפוד. בחיתוכים קוסמטיים מדוייקים רופאיה הצליחו לייצב לה מראה צעיר. 'אני יוצאת מהמכון ומקיפה אותי חבורת נערים.לא הבנתי מה הם רוצים ממני. הם סגרו עלי בעיגול. קצת נבהלתי. לא מכירה אותם משום מקום. מעשנים כמו קטרים. לא יודעת למה נטפלו אלי. יכלו להיות הילדים שלי. אחד מהם התכופף, כרע על שתי רגליו והביט אלי בבדיחות דעת ואמר "התנשאי לי?"
 
הייתי בשוק. מה הבחור הזה מציע לי נישואין. יכול להיות הבן שלי או הנכד שלי. הוא תופס לי את יד שמאל ומשחיל טבעת בייגלה על הקמיצה שלי והחברים שלו באטרף משוגע רוקדים מסביבנו. אני מהר הוצאתי את הבייגלה מהאצבע שלי ואמרתי "זו בדיחה גרועה, אני כבר נשואה ואין לי צורך בחתונה נוספת", דחפתי את אחד מהנערים שברתי להם את העיגול וברחתי לאוטו שלי. נכנסתי פנימה כשאני נועלת מבפנים את הדלתות. מניעה את האוטו ומה אני רואה במראה הפנימית, הנערים האלה בעיניים אדומות מכעס רצים לכיוון האוטו. התנעתי וברחתי מהחניה אל הכביש הראשי. הם רדפו אחריי עוד איזה חמש מאות מטרים. אין לך מושג איך הלב שלי דפק. אלוהים ישמור! רעדו לי הברכיים. זה נראה לי הזוי. דמיוני. אבל זה קרה לי וזה מפחיד אותי. בדרך אני מתקשרת לבעלי ומספרת לו את הסיפור והוא איש שבא מבית דתי, מנסה להרגיע אותי, את לא נשואה בשנית וזו לא ביגימיה. הנישואין האלה לא מבטלים את הראשונים אפילו שיש עדים.
התשובה שלו לא ממש סיפקה אותי, כי אני יודעת ש"על פי שניים עדים או שלושה יקום דבר". הלב שלי לא נתן לי מנוחה. בשכונה שלי כולם אנשי הייטק, הנשים שלהם הולכות לשיעור תורה שמתקיים בחוג בית מסתובב כזה.
 
בחוג הזה היה תלמיד תורה, אומרים שהוא עילוי. כזה בקיא וחכם. לפני שהשיעור התחיל ביקשתי לדבר איתו. סיפרתי לו את הסיפור. פניו הרצינו והוא אמר "הצעת נישואין בנוכחות עדים תופסת בכל מצב". חשבתי שאני מתה במקום.
"איך מתירים נישואי בדיחה?" אני שואלת אותו. והוא אומר לי בשלוות נפש. "רק בנוכחות שלושה דיינים בבית הרבנות הדתית". הלב שלי נפל בתוכי. בקושי אספתי את עצמי ויצאתי משם. התקשרתי לבעלי וסיפרתי לו את תגובת העילוי. בעלי צחק ואמר שניפחתי את העניין מעבר לפרופורציות.
בני נוער לא מבינים שאנחנו חיים במדינה חילונית אך הסמכות בה דתית. ההלצה שלהם הדירה שינה מעיני כמה לילות. זה מפחיד כשזה קורה ברחוב, זה מפחיד לראות את התעוזה האלימה של בני הנוער שאין להם אלוהים ואין להם כבוד לאדם מבוגר. אני מודה לאל שזה נגמר ככה ולא נגמר בנזק נפשי של אונס קבוצתי".
ומה אתם חושבים?

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...


 Powered by PowerMedia