הרגש בדגש
מאמר מאת: אדלינה קליין
יריב לב, מנסה בלא מעט הצלחה להקיף עולם של רגש מכיווני אוויר שונים. נראה על פניו כי הבנו את הנאמר בקובץ כבר מקריאת העמוד הראשון, ולא כך.
אני הגעתי לעמוד השמיני ושם קלטתי את העניין לאשורו. שם גם הקשתי את ההיקש הראשון בסוגייה המסובכת שהמחבר מצביע עליו בפרשנותו המחורזת. כי מה שקודם "לאהבה"(ראשית דבר, זה להיות מאושרים).   
טוב אם כך איך ומהם האמצעים או הכלים המורים לנו כיצד להיעשות למאושרים?! (בע' 11) בספר, יש דיבור המנסה לפצל את עולם 'הרגש' לסוגיות שונות .
ועדיין, המוטיב המוביל את נושאי 'הרגש' (בעלי המסרים החיוביים) כמו:'עליזות;' 'שמחה'; 'חיוכים' וכד' בסוגה המקשרת בין החוליות השונות, אינו אחר מאשר נשׂוּא 'האהבה'.
בעמודים האחרים למשל נמצא את 'הרגש', בפן הנושא את בדידותו של היחיד אשר לו השלכה ישירה ליאוש. אבל הנה אף כאן, נמצא 'מַזוֹר' - אם נחפש אחר המזל, וגם נפעל להשגתו. באופן זה, ניתן לקשור את קצה החוט אל 'רגש האהבה' שכן כפועל יוצא, גם כאן נוצרה 'שלמות' - שמהותו (בסופו של דבר) באותו אושר עילאי אליו אנו נחשפים במלוא מערומינו.
המחבר מגיע בכתיבתו אל עולם 'החלומות' לא במקרה. יש קשר בין: רצונות; שאיפות; והגשמה של 'הרגש', אשר  מנחה את האדם.
ההנגשה, היא 'סמכותית' כל עוד אנו חולמים! ואולם אם יש בנו מידת רצון, גם לקום ולעשות למען הגשמת 'האני', (השואף לראות את חלומו מתגשם ומביא הדברים לידי ביצוע) הרי נקבל 'תוצר מוגמר' המורכב מכל הגורמים האחרים שלעיל.
עד עתה, כל המושגים עליהן הצביע המחבר, שהן בחזקת 'מושגים מוכרים (ולא מנוכרים בחיינו), עדיין אינם מעלים ואינם גורעים מאתנו דבר מכל מה שהמחבר שואף להטעימנו בהמשך הדרך. נראה,כי אותה 'אהבה חמקמקה' עליה הוא מרמז, הנה תחילת הדרך ובאה, כהכנת התשתית 'להדרכה מאסיבית' (בהמשך הספר) כשהמטרה נעוצה במציאת: 'הדרך'; 'השביל'; או 'הפניה הנכונה' (כדי להגיע אל אותה אהבה מתעתעת).
בעמודים הבאים, נמצא את מהות העניין שלשמו נוצר קובץ זה, אשר מקורו נעוץ 'בזוגיות'!  'הזוגיות', היא תוצר כל 'החיפוש'; 'התהייה והתעייה' שלנו, בכל תחומי 'הרגש' שמנה המחבר עד כה.
מכאן ואילך, נדלקת נורת האהבה 'הכה חשובה בחיינו', ועלינו לנצור אותה שלא תיעלם מאתנו. לשם-כך, נדרשת תורה שלמה של 'דפוסי התנהגויות'. המחבר מורה לנו כי יש לדעת לתת מעצמנו לזולתנו (בלא משא ומתן מיותרים). יסוד האהבה: 'בהתחלקות'; 'בויתור לבן הזוג'; וביכולת להרגיש את הצד השני (כדי לגרום לו נחת). בעיקרון, יש לשמור על מערכת נורמטיבית של 'אמון מלא'. וחשוב להיות כנים וישרים על-מנת לא לטרפד את הקן שבנינו.
המחבר מורה לאוהבים, (כרב המסביר לתלמידיו) - כי גם אם נפגעים בזוגיות לעיתים, אזי יש לדלג על הדברים ולשוב להאמין בעצמנו ובשמחתנו הראשונית. שכן, כל יום ניתנת לנו הזדמנות לתקן את 'המכשולים' (אשר הפריעו בעבר). כשהעיקר בחיים, אינו אחר מאשר הבריאות. כל היתר, שייך לרצוננו החופשי.    ומאותו פן, מוטב להעיף מבט נוסף על 'האהבה'.      
  ויריב לב אומר לנו: "כדי להצליח 'באהבה', לא צריך הרבה//לקום בבוקר ביחד/עם חיוך על הפנים./יגרום לאהבתנו לפרוח מבפנים"...
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


 Powered by PowerMedia